ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4914239
*
nr 491 4239
Spegel
förgylld ram, 60x50
Utrop:
300 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 16:05:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 19:25:34
1
1.000 kr
21/10 19:02:13
2
400 kr
21/10 23:21:32
3
1.100 kr
22/10 13:51:14
4
Vinnande bud
22/10 13:53:00
3
1.600 kr
22/10 13:53:42
3
2.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 491 4239
Spegel
förgylld ram, 60x50
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 19:25:34 | 1 | 1.000 kr |
21/10 19:02:13 | 2 | 400 kr |
21/10 23:21:32 | 3 | 1.100 kr |
22/10 13:51:14 | 4 | Vinnande bud |
22/10 13:53:00 | 3 | 1.600 kr |
22/10 13:53:42 | 3 | 2.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02